ZGSP Lasowice Wielkie

Idź do spisu treści

Menu główne

CHUDOBA

PRZEDSZKOLA


DZIEŃ POD HASŁEM: "ZAMIAST CUKIERKA - ŚLIWKA WĘGIERKA"
3 października grupa młodsza, w ramach zajęć, na temat korzyści płynących ze spożywania owoców, miała przyjemność upiec ciasto ze śliwkami. Nasza kochana pani Hela zaprosiła przedszkolaki do swej kuchni i pomogła w przygotowaniu słodkiego deseru. Dzieciaki miały możliwość obserwowania kolejnych etapów przygotowywania ciasta, same natomiast wykończyły je śliwkami. Ciasto było przepyszne - palce lizać!!!

DZIEŃ CHŁOPCA W PRZEDSZKOLU W CHUDOBIE
W szczególnym dniu - września trzydziestego powitaliśmy w naszym przedszkolu chłopaka każdego. Świętowanie rozpoczęło się od zabaw w kole i tańców. Chłopcy uczestniczyli w konkursie wiedzy na temat bajkowych bohaterów, a największą atrakcją dnia był wybór Mistera Przedszkola. Rywalizacja była zawzięta, w ostateczności to Bartuś Famuła zwyciężył i stanął na podium. Za waleczność wszyscy chłopcy otrzymali zasłużone ordery, a dziewczynki wraz z paniami złożyły im życzenia i wręczyły drobne
upominki. Uwieńczeniem dnia pełnego wrażeń był słodki poczęstunek przygotowany przez mamy przedszkolaków.
PIERWSZE OBCHODY DNIA KASZTANA
W poniedziałkowy ranek, 14 października salę przedszkolną zdominował kolor brązowy. Stało się to za sprawą bohatera dnia - kasztana, który jest jednym z nieodłącznych elementów jesieni. Dlatego też nasze przedszkolaki postanowiły docenić ten dar natury i wraz z rodzicami przygotowały wystawę kasztanowych stworków, a dodatkowo ubrały się na brązowo. Świętowanie rozpoczęliśmy od wspólnego ułożenia sylwety kasztanowca na dywanie.
Pierwsze obchody DNIA KASZTANA obfitowały w liczne atrakcje. Nie zabrakło "kasztanowych" tańców i śpiewu "kasztanowych" piosenek. Przedszkolaki mogły wykazać się także w zawodach sportowych z kasztanem w roli głównej, m.in. przenoszeniu kasztana na łyżce, trafianiu nim do celu, czy zbieraniu na czas, jak największej liczby kasztanków. Dla odważnych przygotowana została kasztanowa ścieżka, po której przejść należało boso.
Dzieci świetnie się bawiły, co można zobaczyć
w galerii na załączonych zdjęciach. Rodzicom życzymy więc miłego oglądania.DZIEŃ POCZTOWCA W GRUPIE MALUCHÓW
18 października przypada DZIEŃ POCZTOWCA. O święcie nie zapomniały dzieci z grupy młodszej, które po tygodniu zajęć z cyklu "Chodzi listonosz tu i tam", w piątek zaprosiły do swej sali panią listonosz ŻANETĘ BROL-NOWAK. Dzięki temu miały możliwość usystematyzowania zdobytych informacji, zobaczyły z bliska strój i torbę listonosza. Każdy został obdarowany kopertą i własnoręcznie przykleił do niej znaczek, by następnie napisać list i wysłać go do Św. Mikołaja.ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ!

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego